Прикарпатцям розповіли, чи відправляють на передову одразу після вручення повістки
В Україні з початку повномасштабного російського вторгнення триває загальна мобілізація. Зокрема, востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року.
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.
Так, що під час загальної мобілізації призов на військову службу відбувається шляхом вручення повісток.
Повістка має бути вручена особисто. Якщо особа відмовляється від отримання повістки, складається акт про відмову від отримання повістки із підписами уповноважених осіб та свідків та вручається військовозобов’язаному під підпис.
Отримати повістку може будь-який військовозобов’язаний у будь-якому місці. Вулиця не є цьому виключенням. Однак, не кожна особа у військовій формі є представником військкомату та має право на вручення повістки. При врученні повістки працівник центру комплектування повинен представитися та за потреби пред’явити відповідне посвідчення. Його дані можна записати.
Після отримання повісток призовники мають з’явитися з документами у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
Водночас на передову одразу після вручення повістки не відправляють. Про це розповів офіцер відділу обліку Сумського центру комплектування Роман Яременко у коментарі Суспільному.
Насамперед у ТЦК СП уточнюють облікові дані військовозобов’язаного. Лише після цього, залежно від результатів проходження медкомісії, особу можуть доправити до військової частини. Але і це, каже офіцер, не означає, що військовозобов’язаний одразу служитиме.
“У деяких бойових частинах особи, які перебувають на передовій, можуть жодного разу не брати участь у бойових діях.
Тому що він має деякі інші функції: доставка боєприпасів, наприклад, приготування їжі, розвідка”, – пояснив Яременко.
За словами офіцера, надходить багато розпоряджень щодо доукомплектування тилових частин. Вони забезпечують ті підрозділи, що перебувають на передовій.
За допомогою повістки оцінюють стан здоров’я військовозобов’язаного, що дозволяє зробити висновок щодо мобілізації чи відстрочки до шести місяців. Якщо військовозобов’язаний придатний до служби, тоді його доправляють насамперед на навчання.
Спочатку фахівці з’ясовують, яку спеціальність має мобілізований, де працював, що вміє робити. Відповідно до цього особу доправляють до відповідних навчальних центрів.
До слова, в Україні почали видавати повістки нового зразка, які від попередніх відрізняються кількома пунктами.
Так, повістки нового зразка містять нову назву військкоматів та більший перелік необхідних документів. Відтепер замість військових комісаріатів — територіальні центри.
Крім того, у повістці нового зразка додали згадку про законодавчу відповідальність, якщо військовозобов’язаний не з’явиться за повісткою у визначений час без поважної причини.
Разом з тим, збільшилася кількість документів, які необхідно принести до центру комплектування для уточнення своїх даних. До паспорта, військового квитка та приписного додався ідентифікаційний код.
Підкреслимо, що повістки нового зразка не поширюються на відправлення до військових центрів, які залишаються у старому варіанті.
Зазначимо, якщо людина не з’явиться за викликом у воєнний час, це загрожує штрафом від 1 700 до 3 400 гривень.
Водночас неявка без поважних причин в особливий період означає ухилення від призову і передбачає кримінальну відповідальність за ст. 335 Кримінального кодексу — карається обмеженням волі на строк до трьох років.
Отже, за неявку передбачено адміністративне та навіть кримінальне покарання. Однак, є низка причин, які є поважними для неявки у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки під час мобілізації.
Правозахисники назвали такі причини:
- хвороба;
- стихійне лихо;
- смерть рідної людини;
- інша вагома обставина, через яку призовник вчасно не прибув до територіального центру комплектування.
Відтак, необхідно подати до ТЦК та СП відповідні підтверджувальні документи про причини неявки. Це можна зробити одразу після зникнення причин або ж на етапі розгляду відповідної адміністративної справи. Неявка призовника без поважної причини у будь-якому випадку спричинить покарання.
Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ, тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 26