Як Івано-Франківськ відзначає 361 річницю. Репортаж (выдео+фото)
7 травня Івано-Франківськ відзначає 361 річницю. Саме в цей день у 1662 році місто отримало Магдебурзьке право. Як Івано-Франківськ святкує, читайте у репортажі Суспільного.
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.
На площі перед ратушею представники влади привітали франківців та гостей міста. Священнослужителі УГКЦ та ПЦУ відслужили панахиду за полеглими на війні військовослужбовцями. Перед ратушею містяни розгорнули прапор з гербом Івано-Франківська.
На площі Міцкевича майже пів тисячі дітей просто неба створюють малюнки для військових.
“Я малюю захисникам. Ще не знаю, кому саме подарують малюнок, але хочу, щоб солдату, який його отримає, було спокійніше. Я не хочу тут використовувати ніякого червоного кольору, хочу зобразити природу, щоб нагадувало домівку”, — каже 11-річна Софія Гулик.
За словами головного спеціаліста з виховної роботи та позашкільної освіти департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Ігоря Валька, ця ініціатива відбувається до дня міста.
“До 361 річниці з дня заснування Івано-Франківська проводяться різні заходи, що стосуються образотворчого мистецтва. Працівники 14 позашкільних закладів освіти організували такі майстер-класи для дітей. Міська рада забезпечила необхідним матеріалом: фарбами, олівцями, фломастерами. Діти малюють малюночки, які, як обереги, через волонтерів передамо бійцям на передову”, — говорить Ігор Валько.
Долучитися до заходу може будь-яка дитина. Локація працюватиме до 16:00.
В обласній філармонії імені Іри Маланюк відбулася мистецька програма “Щедрик, від Станіславова до Франківська” в межах фестивалю “Катедральні дзвони”.
За словами директора фестивалю, керівника хору “Воскресіння” Володимира Рудницького, у “Катедральних дзвонах” беруть участь чотири колективи: хор “Воскресіння” та “Галицькі передзвони” з Івано-Франківська, студентський хор Одеської національної музичної академії імені Нежданової та муніципальний академічний камерний хор “Київ”.
“Сьогодні, в останній день фестивалю, – відкриття історичних фактів про Івано-Франківськ, зокрема про “Щедрик”. Пісня, як шедевр українського хорового мистецтва, як шлягер української культури, “вилетів” саме звідси – безпосередньо з цієї філармонії. Тут 104 роки тому Українська республіканська капела виконувала “Щедрик”. Це було єдине місце в Україні”, — каже Володимир Рудницький.
Директор фестивалю “Катедральні дзвони” додає: такі історичні факти надихнули його на ідею створення перед філармонією пам’ятного знаку на честь видатних хористів.
“У мене виникла чудова ідея. Оскільки три генії українського хорового романтизму Леонтович, Стеценко і Кошиць були фундаторами капели, хочемо, щоб перед нашою філармонією на їхню честь встановили пам’ятний знак. Цю ідею ми погодили з міським головою, сьогодні оголошуємо старт і до 105 річниці маємо здійснити цей задум”, — говорить Володимир Рудницький.
На “стометрівці” актори театру пантоміми Mime “IF” представили іванофранківцям композицію “Крізь віки”.
Основна фігура дійства — годинник-клепсидра, в якому замість піску було зерно. Кожна зернинка, яка падає вниз, символізує життя одного українця, пояснював Суспільному засновник театру Mime “IF” Артур Гулько.
У квітні міми з Івано-Франківська стали бронзовими призерами фестивалю живих скульптур у Нідерландах.
Завершальним заходом відзначення дня міста стало нагородження лауреатів премії імені Івана Франка, що відбулося на Вічевому майдані. Одним з лауреатів став викладач Івано-Франківського фахового коледжу фізичного виховання Михайло Верес, який написав книгу “Танув сніг на морозі”. В ній автор розповів про останні дні оборони Донецького аеропорту, де загинули військові, зокрема з Івано-Франківщини.
“Коли я прийшов працювати у коледж, я дізнався, що на війні загинули п’ятеро хлопців, серед яких сирота Микола Самак з Прикарпаття. Почав вивчати його історію, збирати матеріали про інших бійців з Івано-Франківська, які з ним воювали, і так народилася ця книга”, — каже Михайло Верес.
Усі заходи, що відбулися у місті до 361 річниці заснування Івано-Франківська, за словами міського голови Руслана Марцінківа, спрямували на допомогу Збройним силам України. 6 травня на міському озері відбувся благодійний велопробіг, на якому зібрали близько 12 тисяч грн для ЗСУ. Загалом планують зібрати не менше 150 тисяч грн, які розподілять між військовими формуваннями, що потребують допомоги. Зокрема, для бійців 102 окремої бригади територіальної оборони ім. полковника Дмитра Вітовського, 78 окремого батальйону територіальної оборони Івано-Франківська придбають тепловізор і квадрокоптер.
Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ, тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 26