В Івано-Франківській центральній міській лікарні вилучили у посмертного донора нирки, серце й печінку (відео+фото)
В Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні провели операцію із забору органів від посмертного донора і пересадили один із них пацієнту. Серце, дві нирки та печінку вилучали в медзакладі вперше, розповів Суспільному завідувач центру нефрології, діалізу та трансплантації медзакладу Богдан Вівчаренко.
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.
Зі слів завідувачки відділення невідкладної екстреної медичної допомоги Іванни Дидик, донора у важкому стані ушпиталили в лікарню кілька днів тому. В пацієнта було первинне ураження головного мозку.
“Родичі, напевно, підсвідомо розуміли й ми їм пояснювали про стан. Ймовірно, вони вже були готові до певного розвитку подій. Я вважаю, що важливим у прийнятті ними рішення було те, що родичі — активні донори крові. Тобто вони допомагають іншим людям”, — розповідає Іванна Дидик.
Після отримання дозволу від родичів трансплант-координатор вносить дані про донора в Єдину державну систему трансплантації, яка сама шукає того, кому ці органи можна пересадити, пояснює завідувач центру нефрології, діалізу та трансплантації лікарні Богдан Вівчаренко.
“Для нашого медзакладу система вибрала трансплантувати тільки серце. В нас були, звичайно, реципієнти як на нирки, так і на печінку, і на серце, однак система вибрала нам тільки серце. Одну нирку та печінку віддали у Львів, а іншу віддали у Київ. З цих міст приїхали бригади, щоб забрати органи та пересадити їх там”, — каже Богдан Вівчаренко.
З його слів, під час забору органів виявили, що серце — непридатне для трансплантації. Відтак в Івано-Франківській центральній міській лікарні пересадили нирку пацієнтці зі Львова. Судинний хірург та трансплантолог Ростислав Сабадош розповідає: щоб підсадити орган від донора, йому довелося подовжити ниркову вену на 2,5 см.
“Зробили реконструкцію, яка дозволила подовжити ниркову вену. Реконструкцію всіх судин зробили на етапі холодової ішемії, яка може тривати досить довго без пошкодження органу, тому всі ці операції провели на етапі, який називається “бек тейбл”, тобто коли нирка — в холоді, в льоді”, — каже Ростислав Сабадош.
Зі слів Богдана Вівчаренка, нирка від посмертного донора, яку пересадили пацієнтці, наступного дня показувала позитивну динаміку в організмі. Жінку, за словами медика, перевели на лікування до Львова.