Український ринок праці у травні продовжує набирати обертів (інфографіка)
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг».
За даними системи управління наймання Work.ua, у травні компанії розмістили 90 023 вакансії — зростання склало більш ніж 9%. Разом з тим, у травні на ринок праці вийшло на 4% більше нових кандидатів, які створили чи оновили своє резюме, ніж у квітні. У розподіленні за статтю: 56% кандидатів складають жінки, 43% — чоловіки. Це пов’язано, ймовірно, з тим, що частина кандидатів-чоловіків захищають нашу країну у лавах ЗСУ, хтось працює і не шукає роботу, частина може працювати неофіційно або вступили до вишів тощо. Нових шукачів найбільше прибуло в регіони на заході України (чого раніше не спостерігалося): Закарпатську, Волинську, Тернопільську, Рівненську, Івано-Франківську області. Переважно нові кандидати прибували за посадами: педагог-організатор, перекладач, промоутер, офіціант, менеджер з розвитку, full stack програміст, аніматор, модель, візажист.
У цілому 41% опитаних з тих, хто працював до війни, працюють на своїх звичних робочих місцях, 14% — працюють частково, 13% — знайшли нове місце роботи. Попри це третина таких опитаних до цього часу не працює.
У динаміці збільшилась кількість тих, хто знайшов нову роботу. Краща ситуація з роботою у чоловіків та людей середнього віку.
Серед переселенців у динаміці суттєво зросла кількість тих, хто зміг працевлаштуватись на нове місце — кожен третій з них зміг знайти нову роботу, частка тих, хто не працює серед них зменшилась з половини до третини.
На заході України серед тих, хто мав роботу до повномасштабного російського нападу, 31% не працює, ще 10% працюють віддалено або частково.
Ситуація у регіонах наступна:
Довідково: опитування провели 1-2 червня 2023 року.