Груба очистка води: особливості фільтрів
Навіть якщо вода здається чистою, в ній все одно можуть бути забруднення. Одні розчиняються і змінюють властивості рідини, інші, навпаки, нерозчинні, як камінчики.
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.
Сторонні фракції з часом осідають на стінках трубопроводів і в місцях з’єднань труб. Це призводить до появи іржі, звуження внутрішнього діаметра та інших проблем. Щоб їх уникнути, необхідний фільтр грубої очистки. Це перша сходинка системи водоочищення квартири або будинку. Спеціальний пристрій забезпечує надходження чистого ресурсу як з природних джерел, так і з водопровідних труб, затримуючи значну кількість домішок. Що про нього потрібно знати?
Доступні способи
Принцип роботи ФГО досить простий. У закріпленому на водопроводі корпусі розташований картридж або сітчастий елемент. Потік води потрапляє у фільтр і залишає в ньому різні тверді частинки. Залежно від конструкції, вироби діляться на такі типи:
- Картриджні магістральні. Складаються з однієї або декількох колб зі змінними модулями. Корпус частіше пластиковий або сталевий. Картриджі виробляються з пресованого поліпропілену або скрученої нитки і створюють бар’єр для забруднювачів діаметром 0,5–30 мкм. Різноманітність модифікацій широко представлена на сайті Ecosoft.ua у всіх варіантах виконання.
- Промивний. Основа — металева сітка з осередками від 50 до 400 мкм. Вона не вимагає заміни, але потребує регулярної промивки (в автоматичному режимі або ручна).
- Фільтраційні засипні. Вважаються найбільш універсальними та ефективно очищають навіть дуже брудну воду. За зовнішнім виглядом нагадують колони. Всередині — фільтруючий матеріал, який не пропускає суспензії більше 30 мкм.
Яка від них користь
Очисні пристосування підбираються для трубопроводу, колодязя або свердловини. Їхнє призначення — видалення з води піщинок, іржі, глини та інших великих частинок, здатних проникати через водозабір. Вони вирішують декілька завдань одночасно:
- усувають забруднювальні фрагменти, які потенційно небезпечні для здоров’я;
- запобігають засміченню труб;
- захищають водопровідну систему загалом від абразивного зношення;
- сприяють захисту встановленої сантехніки, побутової техніки та водопровідних лічильників;
- допомагають забути про каламутну та іржаву воду;
- позбавляють неприємного запаху і смаку, викликаного потраплянням сторонніх частинок.
Що враховувати під час монтажу
Багатофункціональні фільтри грубої очистки бувають двох видів: для холодної і гарячої води. Перші зазвичай прозорі для зручності оцінювання забрудненості механізму. Другі, як правило, випускаються з металевим корпусом, щоб витримувати високі температури. Більшість оснащені клапаном регулювання тиску, який захищає трубопровід і прилади від перепадів тиску та гідроударів. Основні параметри будь-яких пристроїв:
- типорозмір — 2,5″х10″, 4,5″х20″ або 4,5″х10″;
- продуктивність — від 10 л/хв і 1,6 м³/год до 5 м³/год.
Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028