Мораторій на експорт лісоматеріалів потрібно скасувати – Держлісагентство
Мораторій на експорт ділової деревини триває вже три роки, а через певні рішення і дров’яну сировину, яка дозволена для експорту, вже понад рік неможливо експортувати, тому у лісовій галузі створений колапс.
Про це заявив заступник Голови Держагентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час круглого столу “Лісова політика України: першочергові завдання”, інформує Голос.if.ua з посиланням на Економічну правду.
“Потрібно скасувати мораторій, дати вільний ринок для дров’яної продукції – це стимулюватиме ріст цін і роботу наших галузевих підприємств, і не тільки тих, які знаходяться в Державному агентстві лісових ресурсів. Це дасть поштовх для розвитку економіки”, – сказав Бондар.
За його словами, мораторій на експорт лісоматеріалів необроблених у такому вигляді, в якому його прийняли, не дав економічного прориву, а в питанні дров’яної сировини зробив злочинну ситуацію для економіки держави.
“Лісогосподарські підприємства мають на сьогодні залишки 1,2 мільйона кубічних метрів деревини. Ми скоротили заготівлю, тому що не можемо реалізувати в Україні те, що було заготовлено”, – підкреслив він.
За словами Бондаря, якщо законодавець хотів сконцентрувати сировину і дати поштовх розвитку місцевому бізнесу, то це потрібно було робити не у спосіб заборони, а через стимулювання розвитку і поглиблення переробки.
“Для цього потрібно, щоб в Україну прийшли інвестиції. Не приймаючи жодних рішень щодо створення інвестиційного клімату в Україні, просто заборонивши експорт сировини, це призвело лише до зниження внутрішньої ціни, зменшення заготівлі стиглого лісу, а заготовлену деревину, яку маркуємо в лісі – її навіть не вивозимо, тому що вона не має свого споживача. Через зниження ціни на сировину вже постає питання про зупинку підприємств різної форми власності через те, що неможливо реалізувати продукцію”, – наголосив він.