Курс долара падає, а ціни на продукти – ні. В чому ж причина?

Економіка, Новини

Американська валюта наближається до 24 грн – і це найнижчий показник за останні 3 роки. Проте, ціни на товари не падають.

В чому причина пояснює  krapka.club з посиланням на BBC.

Це стало можливим внаслідок декількох чинників:

  • Іноземці скуповують українські ОВДП (облігації внутрішньої державної позики). Це цінні папери, які випускає міністерство фінансів і які обіцяють інвесторам високу дохідність – понад 15% річних. За останніми даними, обсяг вкладень нерезидентів в українські цінні папери вже сягнув майже 88 мільярдів гривень.
  • Високі ціни на аграрну продукцію та металургію, які Україна експортує.
  • Сезонність. Влітку зазвичай укріплюється гривня влітку. Це пов’язано передусім з експортом української аграрної продукції в інші країни

Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital  також пояснив BBC News Україна причини цього явища.

«Прогнози про послаблення гривні враховували сезонний фактор, але, як бачимо, на все це наклався оптимізм, який є у всіх – як у внутрішніх, так і зовнішніх гравців. Є дуже позитивні очікування від реформ, які були анонсовані новою владою, – вони подобаються як інвесторам, так і переважній більшості українців. Я б сказав, що саме цей оптимізм наразі і є головним чинником посилення національної валюти. Інша справа – є питання, як довго цей оптимізм буде зберігатися і наскільки він буде сильним. Відповіді на це питання ми не знаємо, тому й прогнозувати майбутній курс в нинішній ситуації неможливо», – каже Сергій Фурса.

Проте, чому ж не зменшуються ціни на продукти?

Олександр Крамаренко, головний редактор журналу «Гроші», розповів в чому причина:

«Бізнес закуповував товарні партії, які зараз реалізує, подекуди кілька місяців тому. Зараз все це стоїть на полицях і знижувати ціни просто немає можливості – не завжди є місце для цього цінового маневру. Є речі, які так швидко не змінюються. Варто розуміти, що бізнес працює ще й на очікуваннях. А зараз багато хто очікує, приміром, збільшення податкового тягаря, адміністративного тиску, штрафів – все це теж впливає на ситуацію з цінами. Бажання влади проводити детінізацію економіки за рахунок таких методів тиску – не найкраща ідея. Принцип простий: це ринок, і я вас запевняю: якби на ринку дійсно була можливість відпускати товари дешевше, хтось би першим це вже зробив».

 

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.