Цікаве про Україну: відзначення 8 березня
Україна має доволі непросту й цікаву історію. Її унікальні звичаї, здобутки творчих людей і неповторна культура заслуговують чималої уваги.
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на “Галицький кореспондент”.
Минулого року в Україні виникла дискусія щодо відзначення 8 березня. Попри все, міжнародний жіночий день, який відзначають 8 березня, цього року в Україні залишається державним святом.
Законопроєкт про скасування відзначення 8 березня, який минулого року спричинив дискусію, Верховна Рада ще не розглянула.
Однак відповідно до закону “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” (воєнний стан був продовжений до 13 травня 2024 року) цьогоріч цей день не буде вихідним.
13 лютого 2023 року у Раді зареєстрували законопроєкт №9009 про внесення змін до “Кодексу законів про працю України щодо встановлення українських свят”.
Нардепи хотіли скасувати державний вихідний 8 березня, а натомість запровадити День української жінки. “Аналог” жіночого дня пропонували святкувати 25 лютого – у день народження Лесі Українки.
Цей же законопроєкт пропонує скасувати радянське свято 1 травня (День праці) та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня).
Згодом на порталі “Дія” створили опитування щодо долі 8 березня в Україні. Майже 62% українців проголосували за те, щоб залишити Міжнародний жіночий день вихідним. Наразі законопроєкт №9009 перебуває на порядку денному і за нього ще не голосували.
Детальніше про ідеологічне підґрунтя та історію 8 березня, еволюцію сенсів цього свята, традиції святкування за кордоном, а також різноманіття “агіток” і листівок можна дізнатися тут.
Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWS, tiktok Gudzinskiy_life, tiktok Golosukraina, youtube Ростислав Гудзінський, тут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636