Законопроєкт про мобілізацію: як пропонують карати тих, хто не оновив дані у ТЦК і СП (фото)
Депутати Верховної Ради поки до кінця не визначилися з правками до нового законопроєкту про мобілізацію.
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на ТСН.
Громадян, які не оновили своїх даних у ТЦК та СП, можуть тимчасово обмежити у праві керування транспортними засобами. При розгляді правок, це обмеження, народні депутати попередньо вирішили залишити у законопроєкті про мобілізацію.
Як запевнив народний депутат Федір Веніславський, це поки попереднє рішення, яке ухвалив Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
“Далі ми ще будемо розглядати законодавчі поправки та голосувати по кожній окремо, тому це поки попереднє рішення щодо обмеження у праві керування автомобілем для ухилянтів. А щодо механізму виявлення таких осіб, то він прописаний у проєкті закону.
Там сказано, що у випадку невиконання вимоги заявитися до ТЦК та СП для уточнення даних, представник центру комплектування звертається з адміністративним позовом до суду щодо такої особи. А вже у судовому порядку накладається обмеження на право керування транспортним засобом”, – розповідає Федір Веніславський.
Він додає, що далі – діє стандартна процедура, яка передбачена законодавством щодо кермуванням автомобілем без належних прав. І це не означає, що усіх будуть зупиняти та перевіряти на дорозі.
В той же час, скептики зазначають, що така особа може просто перестати користуватися автомобілем, наприклад, найняти собі водія або користуватися таксі.
“Звичайно, що людина може не користуватися транспортним засобом, ми ж не можемо передбачити усі випадки. Тут вже питання до правоохоронного комітету: яким саме буде механізм у кодексі про адміністративні порушення щодо відсутності права керування – як це перевіряти та як реалізувати”, – зазначає Федір Веніславський.
Засуджених візьмуть до війська?
Також попередньо новий законопроєкт про мобілізацію передбачає, що на людей, які мають судимість за вчинення злочину і покарання не пов’язане з перебуванням у місцях позбавлення або обмеження волі, будуть поширенні загальні правила військового обліку – тобто вони зможуть бути мобілізованими.
“Ті громадяни, які перебувають у місцях позбавлення або обмеження волі, за їх добровільною згодою, теж зможуть бути призвані на військову службу під час мобілізації.
А вже зміни до кримінального та кримінально-процесуального кодексу мають регламентувати їх правовий статус, після того, як вони будуть звільнені з військової служби по закінченню бойових дій”, – каже Федір Веніславський.
Народний депутат додає, що це право не буде стосуватися тих засуджених, які вчинили кримінально-карні діяння пов’язані зі злочинами проти основ національної безпеки та статевої свободи людини. Вони точно не отримають такого права.
Нагадаємо, раніше нардеп Федір Веніславський повідомив, що після 24 лютого 2022 року кількість людей з інвалідністю II та III груп дуже зросла. Саме це спонукало нардепів погодити, щоб такі особи повторно пройшли ВЛК. Вони мають підтвердити свою придатність або непридатність до військової служби.
Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWS, tiktok Gudzinskiy_life, tiktok Golosukraina, youtube Ростислав Гудзінський, тут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636