Завтра – День Європи в Україні
Обсяг експорту товарів з області до країн Європи у 2018 році склав 570 млн дол. США, що на 36% перевищило рівень попереднього року. До країн ЄС відвантажували в основному продукцію хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, механічні та електричні машини, деревину і вироби з деревини, мінеральні продукти, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, продукти рослинного походження, текстильні матеріали та текстильні вироби.
З Європи отримано товарів на 349,7 млн дол. США, або 93,9% обсягів 2017 року. Імпорт з країн Європи становив 41,8% від загального обсягу, у тому числі з країн Європейського Союзу – 41%. Близько 80% надходжень отримано з Німеччини, Польщі, Румунії, Італії, Болгарії, Чехії, Угорщини. У структурі імпорту з країн Європейського Союзу вагомі обсяги припадали на механічні та електричні машини, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, продукцію хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, недорогоцінні метали та вироби з них, мінеральні продукти, засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби, текстильні матеріали та текстильні вироби.
Європейським країнам у 2018 році надано послуг на 46,7 млн дол. США, що склало 77,4% від загального обсягу експорту послуг та на 8,6% більше порівняно з 2017 роком. Обсяг імпорту послуг з країн Європи минулоріч склав 17 млн дол. США, або 94,2% від загальнообласного їх обсягу, та зріс у порівнянні з 2017 роком на 17,1%.
Упродовж ряду років країни Європи і Європейського Союзу зокрема займають пріоритетне місце в інвестуванні економіки Івано-Франківщини.
На кінець 2018 року в економіку області з початку інвестування нерезидентами країн Європейського Союзу вкладено 828,8 млн дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу) або 92,7% загального обсягу, у тому числі протягом останніх п’яти років ними інвестовано 289,1 млн.дол. (82,3%).
Із 50 країн-інвесторів області кожна друга є країною Європейського Союзу. Головними інвесторами виступають нерезиденти Кіпру, якими вкладено 465,4 млн дол. США, Нідерландів (202,8 млн дол.), Польщі (39,6 млн дол.), Данії (30,6 млн дол.), Німеччини (27,4 млн дол.). Цими країнами залучено 92,4% загального обсягу акціонерного капіталу з країн Європейського Союзу за весь період вкладень.
Найбільш інвестиційно привабливими для іноземних інвесторів є підприємства переробної промисловості, в які вкладено 72,7% загального обсягу інвестицій з країн Європейського Союзу, оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (13,2%), сільського, лісового та рибного господарства (8,2%).