На Прикарпатті розпочався двомісячник з охорони нерестуючої форелі (відео)
В період з 15 жовтня по 15 грудня 2019 року в Івано-Франківській області триватиме двомісячник з охорони нерестуючої форелі, про це інформує Голос.if.ua.
Основною метою проведення двомісячника є забезпечення охорони та збереження в належному стані середовища існування, шляхів міграції і місць природного відтворення аборигенного виду лососевих – струмкової форелі. Насамперед це стосується річок у Богородчанському, Верховинському, Долинському, Косівському, Надвірнянському та Рожнятівському районах області.
«Для збереження популяції та сприяння відтворенню струмкової форелі, збільшення її чисельності в гірських річках Карпат Івано-Франківською обласною державною адміністрацією видано розпорядження № 484 від 27.09.2019 «Про проведення в області двомісячника з охорони нерестуючої форелі». Івано-Франківський рибпатруль ініціював підготовку цього нормативно-правового документу та вживатиме відповідних заходів для охорони нерестуючої форелі», – зазначив в.о. начальника Управління Ігор Корсун.
Нагадуємо, що компенсація згідно із затвердженими таксами за одну виловлену особину форелі незалежно від її розміру та ваги становить 340 грн.
Просимо взяти до уваги, що в Івано-Франківському рибоохоронному патрулі працює цілодобова телефонна «гаряча лінія»: (097) 392-72-80. За цим номером громадяни можуть повідомити інформацію про браконьєрство, миття транспорту в прибережних захисних смугах та руслах річок, продаж заборонених знарядь лову і незаконний збут водних біоресурсів для вжиття Івано-Франківським рибоохоронним патрулем заходів реагування та притягнення винних осіб до відповідальності.
Довідка від Голос.if.ua:
Нерест струмкової форелі розпочинається восени, переважно в жовтні. Відбувається на ділянках річок зі швидкою течією, де дно кам’янисте або вкрите галькою. Самиця будує з гальки гніздо, куди відкладає ікру. Після запліднення ікри вона загортає гніздо. Зародки розвиваються під шаром камінців, які промиваються водою, до наступної весни. У квітні-травні з’являються мальки. За тривалий час інкубації багато ембріонів гине, крім того ікру знищують інші риби. Плодючість струмкової форелі невелика: коливається від 200 до 600 ікринок.