У школах Івано-Франківщини зареєстрували понад сто звернень про булінг з початку року
З початку року до прикарпатських ювеналів надійшло понад 100 повідомлень про булінг.
Про це розповіла начальниця відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Алла Бойчук, .
“Кожне звернення ми реєструємо та якщо надходять повторні повідомлення, то відповідно об’єднуємо на перевірку та тоді кваліфікуємо, як булінг. На сьогодні випадків, у яких довели та зареєстрували булінг, є дев’ять”.
За її словами, щоб кваліфікувати дії, як булінг вони мають мати певні ознаки — це систематичність, наявність спостерігачів і наявність булера та потерпілої особи та умисні дії, які спричиняють психологічну травму, чи завдають дитині фізичного болю та інші тілесні ушкодження, які кваліфікують по-іншому.
“Також, виникла необхідність визначити роль керівників закладів освіти щодо відповідальності, передбаченої законодавством. Тому до статті 173 кодексу України “Про адміністративні правопорушення” внесли частину 5 зі значком 4. Вона передбачає відповідальність керівника навчального закладу про неповідомлення уповноваженому органу Нацполіції щодо фактів булінгу”.
Алла Бойчук каже, що Законом України “Про освіту” передбачено, що в кожній школі повинна бути створена комісія, яка розглядає факти булінгу.
“Комісію скликають впродовж доби і вони розглядають ці випадки. На засіданні повинні бути всі сторони й вони з’ясовують, чи це — булінг, чи — конфлікт”.
Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФ, youtube Голос ІФ, tiktok Голос ІФ.
Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канали Голос ІФ, Гудзінський NEWS, тік-ток Gudzinskiy_life, tiktok Golosukraina, youtube Ростислав Гудзінський, тут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636