Завдяки застосунку: як прикарпатські надзвичайники рятують життя заблукалих туристів у Карпатах

Новини, Суспільство
З початку 2025 року прикарпатські рятувальники вже провели чотири операції, врятувавши двох людей.

Про це інформує щоденна – онлайн газета Голос ІФ з посиланням на речницю ДСНС в Івано-Франківській області Христину Перцович.

З її слів, торік під час 229 виїздів вдалося врятувати 206 туристів, втім дев’ять людей загинули.

Христина Перцович наголосила на високій небезпеці зимових походів, особливо під час лавинного періоду.

Надзвичайники радять не йти у високогір’я під час періодів погіршення погодних умов. Проте, не усі мандрівники виконують вказівки надзвичайників, чим наражають себе та інших людей на небезпеку.

Водночас нерідко при виникненні надзвичайної події в горах доволі складно зорієнтуватися, на яке саме пошуково-рятувальне відділення потрібно телефонувати, щоб повідомити про біду.

Тому, щоб спростити процес взаємодії з рятувальною службою та зробити її ефективнішою, для гірських туристів розробили мобільний застосунок «Порятунок у горах».

Його можна завантажити в «Google Play» чи «App Store». Застосунок працює по всій території України, а також за кордоном за умови підключення до мережі.
«Цей застосунок вже неодноразово доводив свою ефективність та рятував людські життя», — каже Перцович.
За умови реєстрації користувач може натиснути сигнал «SOS», що направить виклик з точними координатами до рятувальників. Відтак, не потрібно шукати номери пошуково-рятувальних частин, досить просто завантажити застосунок.

Також, наголошують рятувальники, окрім інформації про себе, потрібно залишати ще номер контактної особи, щоб у разі відсутності зв‘язку з заблукалим, рятувальникам не доводилось проводити зайві розслідування, що забирають додатковий час, який в умовах рятування життя йде на лічені хвилини.

Отже, функціонал застосунку дозволяє зареєстрованим користувачам здійснювати наступні дії:

  • телефонувати на єдиний номер прийому екстрених повідомлень про надзвичайні події в горах (безпосередньо до Оперативного чергового гірської пошуково-рятувальної служби);
  • надсилати екстрені SMS або Internet повідомлення з точними географічними координатами місця перебування заявника;
  • віддалено реєструвати свої гірські мандрівки в гірській пошуково-рятувальній службі.

«Утримайтесь від походу в гори під час сніголавинної небезпеки.

Пам’ятайте, гори не пробачають помилок, перш ніж вирушати у високогір’я зважте всі ризики, адже зимові гори — це виклик та смертельна небезпека. Цінуйте своє життя та свідомо не наражайте себе на небезпеку», — підкреслила речниця ДСНС Івано-Франківщини.

Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канали Голос ІФ, Гудзінський NEWSтік-ток Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.