Франківську лікарку номінували в антипремії «Академічна негідність року». Але вона не виграла
Лікарку з Івано-Франківська Людмилу Хімейчук номінували в антипремії «Академічна негідність року» у номінації «Псевдонауковець року». Проте лауреаткою вона не стала.
Про це інформує щоденна – онлайн газета Голос ІФ з посиланням на Бліц-інфо.
17 січня 2025 року відбулося оголошення переможців серед номінантів на премію «Академічна негідність року».
Увосьме відзнака «Академічна негідність року» виявила переможців у восьми номінаціях: «Плагіатор року», «Псевдонауковець року», «Фальсифікатор року», «Скандал року», «Хижацька мурзилка», «Токсичний ректор року», «Спец(з)рада року» та «Посіпака року».
Зокрема у номінації «Псевдонауковець року» серед 9 номінантів була висунута франківська лікарка, мисткиня, кандидатка медичних наук Людмила Хімейчук.
“Людмила Хімейчук – доцентка Іван-Франківського медичного університету, яка торгує гомеопатією, остеопатією, цигун тощо”,- йдеться в описі на сайті антипремії.
Втім за результатами голосування респонденти віддали пальму першості в цій номінації професорці Національного медичного університету імені Богомольця Ользі Голубовській, яка стала дуже відома під час коронавірусної пандемії своїми псевдонауковими, конспірологічними заявами про походження ковіду і шкоду вакцинації.
До слова, відзнака «Академічна негідність року» була заснована в 2016 році після того, як дружина віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка Катерина Кириленко захистила у 2015 році свою докторську дисертацію з масовим плагіатом і псевдонауковими висловлюваннями про «лептонного бога» (через що її в народі стали називати «Лептонівна»), але ні Міністерство освіти і науки, ні спеціалізована вчена рада, де вона захищала цю дисертацію, ні експерти плагіату в її дисертації «не помітили». Вона стала доктором наук і з тих пір одержує доплату за свій науковий ступінь. Враховуючи те, що інститути і інституції не змогли зупинити цей провал, не змогли його скоректувати, науковці-освітяни, вийшли з ініціативою започаткувати відзнаку «Академічна негідність року», для того щоб моральним чином впливати на академічних негідників, оскільки інших інструментів науково-освітня спільнота не має.
На сьогоднішній день, незважаючи на існування Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, в якому діє Комітет з питань етики, в якому з 2022 року розглядаються звернення щодо позбавлення наукових ступенів плагіаторів, до сих пір немає механізму, який захищає освіту і науку України від подібних академічних проступків.
Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФ, youtube Голос ІФ, tiktok Голос ІФ.
Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канали Голос ІФ, Гудзінський NEWS, тік-ток Gudzinskiy_life, tiktok Golosukraina, youtube Ростислав Гудзінський, тут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636