Як навчити дітей заощаджувати гроші

Здоров'я, Суспільство

Вірте чи ні, але важливе вміння заощаджувати гроші допоможе вашим дітям вирости відповідальними людьми. Саме про цю запоруку успішного майбутнього для ваших дітей ми детальніше поговоримо в цій статті, про це пише Голос.if.ua

 

Ще з давніх часів звичка заощаджувати була невіддільною частиною життя кожної людини. Китайці та єгиптяни, для прикладу, зберігали частину зібраного врожаю, щоб мати змогу пережити можливу нестачу їжі у скрутний період. Трохи пізніше італійці почали економити не лише кошти, але й інші матеріальні блага.

Економія є важливим механізмом для збереження ресурсів. Неважливо, скільки вам років – вміння заощаджувати гроші однаково залишається одним з найефективніших способів збереження майна.

У процесі виховання дітей вміння заощаджувати гроші має бути постійною практикою, яку батьки повинні прищепити ще змалку. На жаль, нині чимало батьків не приділяють належної уваги навчанню дітей гарним фінансовим навичкам. Чомусь вміння заощаджувати гроші займає ледь не останню позицію у процесі виховання дітей в багатьох сім’ях.

Саме тому в цій статті ми вирішили детальніше розповісти, чому потрібно навчити дитину заощаджувати гроші та яким чином найкраще це зробити.

Чому важливо навчити дітей заощаджувати гроші?

як навчити дитину заощаджувати кошти

Причин навчити дитину економити гроші насправді чимало. Кожен батько чи матір повинні розуміти, що потрібно стимулювати розвиток у дитини хороших правил поведінки, адже тільки таким чином вони зможуть стати повноцінними членами суспільства. Не забувайте, що велику кількість своїх навичок та навіть манеру поведінки в деяких ситуаціях ми ще в дитинстві перебираємо від батьків.

Заохочуйте дитину економити кошти

Зверніть увагу, що батькам потрібно не лише навчити дитину економити гроші. Ви також повинні заохотити дітей самим робити заощадження та розумно витрачати зекономлені кошти. Звісно, пояснювати принципи економії потрібно доступно, тобто зрозумілими для віку дитини словами.

Розкажіть дитині, чому важливо відкладати частину грошей. Поясніть, які перспективи в майбутньому відкриються перед дитиною, яка має певну кількість заощаджених коштів. Якщо ваша дитина озброїться цими знаннями, вона буде рости в атмосфері аскетизму та суворості. Повірте, ця філософія стане у пригоді, якщо одного дня вашій родині доведеться постати перед фінансовими труднощами.

Економія та вміння розумно витрачати гроші – це неймовірно важливі вміння, якщо ви хочете вберегти дитину від необдуманих спонтанних витрат. Почніть прищеплювати своїм дітям важливі фінансові навички. Для прикладу, ви можете давати дитині невелику роботу по дому та платити їй за це символічну винагороду.

Меншій за віком дитині можна подарувати скарбничку, а старшій відкрити власний рахунок у банку та навчити керувати коштами на ньому. Ви також можете запропонувати дитині свою допомогу в розподілі їхніх заощаджень, допоки вона не зможе впевнено це робити самостійно. Повірте, син чи донька неодмінно вам подякують в майбутньому.

Виховайте в дитині відчуття відповідальності

Якщо батьки будуть прищеплювати дітям вміння економити гроші, вони таким чином зможуть виховати в них відчуття відповідальності. Ваші діти неодмінно зрозуміють вартість свого особистого майна та почнуть більше його цінувати. Зрештою, ви ж, мабуть, докладаєте всіх зусиль, щоб забезпечити дітей всіх необхідним, тож розумієте, наскільки важливо навчити дитину розумно ставитися до ваших коштів.

Свідомі батьки повинні виховувати у своїх дітей відчуття відповідальності за допомогою таких навичок, як вміння заощаджувати гроші. Повірте, що засвоївши цю навичку, ваша дитина стане більш відповідальною і в інших аспектах. Не варто забувати, що безвідповідальні люди не здатні стати повноцінними членами суспільства. Саме тому виховання є настільки важливим, адже піклуючись про становлення особистості своїх дітей, ви допомагаєте їм знайти місце в соціумі.

Навчіть дитину самостійно розпоряджатися коштами

Звісно, що в дітей зазвичай немає великих витрат. Утім, навіть кишеньковими грошима дитина повинна розпоряджатися з розумом. Якщо ви хочете, щоб ваші син чи донька стали успішними людьми в майбутньому, варто ще змалку пояснити їм, які витрати є необхідними, а на чому краще зекономити.

Вміння правильно розпоряджатися грошима – це, безумовно, одна з найкращих навичок, які батьки можуть прищепити дітям. Почніть з найпростішого: навчіть дитину розумно витрачати заощадження. Ба більше, діти повинні не тільки вміти купувати лише найнеобхідніше, але і ощадливо ставитися до майна інших людей.

Поясніть дітям, що гроші потрібно цінувати

Гроші є цінністю, і саме це кожен батько чи матір повинні якомога раніше пояснити дитині. У процесі виховання необхідно донести до дитини, що гроші – це інструмент, яким потрібно користуватися з обережністю. Поясніть дитині, чому не можна витрачати кошти на скороминущі захоплення та безглузді речі, якими вона могла зацікавитися під час перегляду реклами по телевізору.

Ми також рекомендуємо встановлювати чіткий ліміт кишенькових грошей, які ви даєте дітям. Поясніть синові чи доньці, що гроші заробити непросто, і що запаси заощаджень, які є в розпорядженні вашої сім’ї, вичерпні. Таким чином ви зможете навчити дитину цінувати блага, котрі можна придбати за гроші, та виховаєте адекватну особистість, а не “розбещену дитину багатих батьків”.

Які наслідки має відсутність фінансового виховання в дитячому віці?

На жаль, якщо ви вчасно не навчите дитину заощаджувати гроші, це може мати цілу низку негативних наслідків у майбутньому. Якщо дитина почне витрачати кошти бездумно, то вона має шанс вирости марнотратником. Погодьтеся, що в дорослому віці вміння розумно розпоряджатися грошима є одним із найважливіших. До того ж, якщо людина не матиме жодних заощаджень та банкового рахунку, вона почуватиметься абсолютно беззахисною та безпомічною, коли потрапить у скрутне становище.

До того ж відсутність фінансового виховання має вагомий вплив на споживацьку культуру. Якщо ви не навчите своїх дітей заощаджувати гроші ще в ранньому віці, то вони виростуть безвідповідальними людьми, які не вмітимуть розпоряджатися ані своїми, ані чужими коштами. Діти, яким вчасно не розповіли про цінність грошей, вважатимуть постійні витрати цілком нормальним та природним явищем.

Безумовно, гроші є однією з найголовніших рушійних сил сучасного світу. Ані вам, ані вашим дітям в жодному разі не вдасться уникнути зовнішнього впливу з боку маркетологів та рекламодавців. Ніхто не застрахований від ризику стати в майбутньому затятим шопоголіком. Саме тому дуже важливо, щоб батьки не забували регулярно демонструвати дітям, як правильно економити і на що треба витрачати кошти.

Не забувайте, що діти є віддзеркаленням своїх батьків, а тому вони зазвичай в усьому беруть приклад з матері та батька. Дуже важливо, щоб батьки завжди залишалися взірцем для дітей. Неодмінно подаруйте своїм дітям знання, наскільки потужним інструментом є гроші, адже це їм допоможе в дорослому житті.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.