Залужний підтвердив існування штабу у Вісбадені, який став “нашою секретною зброєю”

Новини

Колишній головнокомандувач Збройних сил, посол України у Великій Британії Валерій Залужний привідкрив завісу щодо створення військового штабу в німецькому Вісбадені у 2022 році, який став “секретною зброєю” у плануванні операцій та формуванні потреб для їх реалізації.

Про це інформує щоденна – онлайн газета Голос ІФ з посиланням на Залужного у Facebook, публікацію The New York Times.

Перед цим NYT написало, що у штабі у Вісбадені американські та українські військові щодня визначали пріоритетні цілі, розвідники вивчали супутникові знімки, перехоплені повідомлення, щоб знайти російські позиції, координати яких потім передавали ЗСУ.

“Ідея партнерства полягала в тому, що тісна співпраця Америки з Україною компенсувала б величезні переваги Росії в живій силі та озброєнні. Щоб керувати українцями під час розгортання свого все більш досконалого арсеналу, американці створили операцію під назвою Task Force Dragon”, – говорилось у публікації.

Говорячи про етапи створення штабу, Залужний розповів, що після початку повномасштабної агресії військова допомога від наших партнерів суттєво зросла – ми отримали різноманіття зброї і техніки, а з цим – і нові виклики, пов’язані з її доставкою та ремонтом.

“Саме тому у квітні 2022 року ми створили центр з координації постачання військової допомоги Україні. Він базувався у штаб-квартирі Європейського командування США у Штутгарті, Німеччина. Через деякий час цей штаб продовжив роботу у Вісбадені.

Згодом ми зрозуміли, що нам потрібен спільний з партнерами оперативний штаб, який буде здійснювати оцінку потреб у зброї та техніці, виходячи з планування операцій. Це питання особливо гостро постало влітку 2022 року, коли наші партнери висловили сумніви щодо доцільності тих чи інших видів озброєнь та боєприпасів для фронту в Україні”.

За словами колишнього головнокомандувача, після цього виникла ідея створити на базі логістичного оперативний штаб, який би аналізував сплановані операції ЗСУ і, відповідно до стандартів НАТО, формував під них потребу. Ідею вдалося реалізувати завдяки підтримці Великої Британії.

“І Вісбаден отримав нове дихання. У цьому штабі планували операції, проводили воєнні ігри, формували потреби для ЗСУ та передавали їх до Вашингтона та європейських столиць”, – зазначив Залужний.

Він наголосив, що цей майданчик став “чудовим механізмом взаємодії з нашими партнерами щодо майбутніх воєнних операцій та формування потреб під них”.

Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канали Голос ІФ, Гудзінський NEWSтік-ток Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.