Китай захопив безлюдний риф Сенді-Кей в 5 км від військової бази Філіппін

Війна, Новини

Берегова охорона Китаю захопила безлюдний спірний риф Сенді-Кей за 5 кілометрів від філіппінської військової бази.

Про це інформує щоденна – онлайн газета Голос ІФ з посиланням на Центральне телебачення Китаю (CCTV).

Захоплення рифу відбулося у середнині квітня 2025 року, коли берегова охорона Китаю висадилася на безлюдному рифі Сенді-Кей, встановила китайський прапор і проголосила його китайською територією.

Сам риф розташований за 5 кілометрів від філіппінського острова Тіту, де також розміщуються військова база Філіппін, причал для кораблів та аеродром, який був відремонтований у 2023 році для використання у військових цілях.

宣誓主權! 中國海警在鐵線礁展示五星紅旗

Риф розташований за координатами 11.059631, 114.219385. Сама назва також використовується для сусідніх рифів та островів, що може викликати плутанину, тому він позначений як Сенді-Кей 2. Таку ж назву має в’єтнамський острів Сенді-Кей, який не має жодного стосунку до захопленого рифу.

За офіційною інформацією китайського уряду, висадка була пов’язана з очищенням острова від сміття та встановленням прапора Китаю як демонстрацією присутності китайських сил у регіоні та прямою демонстрацією приналежності рифу як частини Китаю.

Рифи Сенді-Кей біля філіппінської бази на острові Тіту. Фото: RFA/Planet/Google Earth

За останні роки Китай здійснює дедалі сильніший тиск на Філіппіни та острови, що їм належать в архіпелазі Спратлі. Китай має намір розширити свою присутність у межах протистояння зі США.

Окрім фактичного захоплення та ізоляції певних територій, Китай також створює насипні острови для розміщення бойової авіації та портів для бойових кораблів і кораблів берегової охорони.

Окрім фактичних проходів кораблів один біля одного, у серпні 2024 року відбулася серія зіткнень між кораблями Філіппін і Китаю. Так, у середині серпня 2024 року кораблі берегової охорони Китаю та Філіппін зіткнулися у спірних водах на мілині Сяньбінь у Південнокитайському морі.

Інцидент стався під час філіппінської логістичної операції з доставки поповнення для свого гарнізону на островах Спратлі.

Пізніше, наприкінці серпня 2024 року, сталося нове зіткнення, під час якого обидві сторони звинуватили одна одну в непрофесіоналізмі. Попри це, подібні конфлікти виникають через те, що Пекін претендує на майже все Південнокитайське море, включаючи обидві мілини, які розташовані у 200-мильній виключній морській економічній зоні Філіппін.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.