Суди стають на бік підприємців: на Прикарпатті два магазини і кіоск відбилися від штрафів за порушення карантину
В Івано-Франківській області суди розглянули перші адмінпостанови за ст. 44-3 КУпАП (порушення правил карантину). Три постанови, які наразі оприлюднені у реєстрі судових рішень, винесені на користь підприємців.
Нагадаємо, за постановою Кабміну штрафи за порушення правил карантину в Україні становлять від 17 000 до 34 000 грн для фізичних осіб та від 34 до 170 тисяч грн для посадових осіб, інформує Голос.if.ua.
На ранок 13 квітня у Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднено три постанови за ст. 44-3 КУпАП. У ще кількох справах суд повернув адмінматеріали в поліцію для належного оформлення.
Першим покарання за порушення правил карантину уникнув калуський магазин «PROSTOR».
19 березня правоохоронці склали на керуючого магазину протокол про адмінправопорушення за ст. 44-3 КУпАП. Магазин, за версією правоохоронців, не припинив роботу та здійснював прийом покупців, хоча підстав для цього не було.
У суді керуючий пояснив, що магазин «PROSTOR» здійснює торгівлю засобами гігієни, виробами медичного призначення, харчовими продуктами, що не заборонено приписами постанови КМУ №211.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про відсутність у діях керуючого складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП. Як підтверджують накладні від 17 березня 2020 року, в магазині продавалися засоби гігієни, вироби медичного призначення і харчові продукти, а доступ покупців до товарів іншого призначення був обмежений. Це підтведжують і фотографії, надані відповідачем. Тому Калуський міськрайонний суд закрив провадження щодо керуючого магазином «Простор».
У такий же спосіб відбився від претензій правоохоронців господар торгового кіоску на вулиці Чорновола, 37 в Івано-Франківську.
20 березня правоохоронці склали на ФОПа – власника кіоску – протокол за порушення правил карантину. Кіоск під час карантину здійснював продаж тютюнових виробів, води тощо.
У суді продавець кіоску пояснила, шо продає продукти харчування та тютюнові вироби. Вона також надала фото кіоску, на вітрині якого зображено, власне, продукти харчування та цигарки. Також суду надали документи, які підтверджують, що підприємець працює за КВЕДом 47.11 «Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами». Івано-Франківський міський суд закрив провадження у справі у зв’язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
У Городенці поліція вимагала штрафу для магазину “Копійочка”, але суд також став на бік підприємця.
24 березня правоохоронці склали протокол за порушення правил карантину на керуючу магазину «Копійочка». Вона нібито допустила роботу магазину та здійснювала торгівлю, чим порушила вимоги Постанови КМУ № 211.
В цьому випадку суд закрив провадження у справі через невірно оформлений протокол. Жінка, на яку склали протокол, є найманим працівником. А суб’єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП, є виключно суб’єкти господарювання – в цьому випадку ФОП, який найняв на роботу жінку.
Відтак Городенківський районний суд вирішив закрити провадження у справі за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.