“Зоосад революції”: у ПНУ презентували нову інтерпретацію історії ЗУНР
Пробудити критичне мислення. У Прикарпатський Національний Університет ім.В.Стефаника презентували книгу з неординарним поглядом на українську революцію початку 20 століття.
Про це інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на ПНУ.
Замість історичних постатей тут фігурують звірі.
“Зоосад революції” – це нова інтерпретація історії ЗУНР. Саме так охрестив рецензент книжки професор Володимир Великочий.
Автором цієї праці є відомий український історик, доктор політичних наук, професор кафедри політології факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського університету Іван Монолатій.
«Більша частина книги – це допис про політичний зоосад ЗУНРу і це типажі дванадцяти чільних політиків ЗУНРу, починаючи від старшого покоління, яке мало виразну австрійську політичну культуру і, завершуючи молодшим поколінням – це Дмитро Вітовський і Євген Коновалець – і спроба показати їхні психотипи, етноментальні характеристики. А завершує збірку допис про розуміння культури ЗУНРу. Чи вона була насправді як така, в яку вкладаємо сучасне розуміння цього слова, чи це була радше культура війни, культ війни», – розповів автор книги.
За словами ректора Ігоря Цепенди праця Івана Монолатія є унікальною, оскільки не лише висвітлює важливі сторінки історії ЗУНР, тогочасні історичні події, а й змушує задуматися над її уроками, які, з одного боку є героїчними, а з іншого – вони показують слабкість політиків, їх непрофесійність, що не дозволяло їм дійти до кінцевої мети.
«Це унікальна книжка, яка не тільки змушує задуматись, а й може розширити коло шанувальників української історії. У своїй праці автор застосував новий підхід з використанням методології, яка здебільшого не використовувалася. З іншого боку формування такої історичної канви ЗУНРу на таких теоріях як «Чорний лебідь», чи «Сірий носорог» – це теми дуже дискусійні і вони важливі для нас, адже починають втягувати у дуже важливу дискусію широкий загал. Кожна сторінка цієї праці, кожна думка, змушує читача шукати аргументи, або на користь підтримки цієї тези, або щоб їй суперечити. І це те, до чого ми сьогодні прагнемо і виховуємо у студентів критичне мислення», – зазначив під час презентації ректор Ігор Цепенда.
Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!