Трудове рабство: прикарпатця хотіли продати на трансплантацію органів
Цьогоріч від торгівлі людьми потерпіли 14 українців.
Про це повідомив Володимир Чорній, директор Карітас Івано-Франківськ, передає щоденна онлайн – газета Голос ІФ.
Нагадаємо, сьогодні біля ОДА організували автопробіг “На запчастини – тільки машини”, який має на меті привернути увагу суспільства до проблеми работоргівлі.
“Ми вже проводили такі акції та бачимо результат. Таким чином ми привертаємо увагу до работоргівлі, бо працюємо в цьому напрямку з 2004 року. У нас складається враження, що коли людина працює за кордоном, то вона багато заробляє та живе добре. Це не завжди так. Насправді існує багато проблем. Ми збираємо людей, які хочуть виїхати за кордон та розповідаємо їм, як поводитись та куди можна звернутися в разі виникнення проблем. Ми навчаємо людей, які мають працювати з такими випадками. Якщо виявляють людину, яка потрапила в рабство, ми співпрацюємо з іншими органами, аби розв’язувати проблему. Раніше, у 2004 році було поширене сексуальне рабство, з 2010 – трудове рабство. І якщо раніше рабство частіше траплялося за кордоном, то тепер такі випадки виявляємо і в Україні”, – зазначив отець.
За його словами, цього року вже 14 людей потерпіли від рабства. З них вісім чоловіків та шість жінок. Вони їхали на заробітки в Росію, Лівію, Польщу, Чехію та Україну.
“Останній випадок був коли нам вдалося врятувати прикарпатця, який мав бути проданий на трансплантацію органів. Якщо таких людей виявляють, їх супроводжують, оплачують виготовлення документів, надають медичну та матеріальну допомогу”, – додає о. Чорній.
Якщо ви потрапили в рабство, зверніться в управління соцзахисту чи в поліцію.
Перед тим, як кудись їхати та щось підписувати, інформацію про майбутню роботу потрібно перевірити усіма способами. Через інтернет: чи є таке підприємство взагалі, адже часто обіцяних фабрик не існує взагалі.
Перед підписанням договору з роботодавцем необхідно проконсультуватися з юристом. Нікому не давати свій паспорт, окрім представників державних органів і прикордонних служб. Перед поїздкою обов’язково зробити ксерокопії паспортів, одну копію тримати з собою. Зробити скан-копії всіх важливих документів і зберегти їх у своїй електронній пошті або в сервісах на зразок Google-диск.
Роботодавець повинен цікавитися вашими професійними навичками – якщо цього немає, це ознака потенційного трудового рабства.
Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!