Що таке панічні атаки і як ви можете з ними боротись
Напади паніки можуть нас лякати і змушувати відчувати, що ми не маємо контролю над обставинами.
Технічно, панічна атака – це раптове виникнення неконтрольованого страху, який викликає фізичні та емоційні реакції без очевидної присутності будь-якої прямої причини чи стимулів, пише щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на News 18.
Нападки паніки, на відміну від інфарктів, не загрожують життю, але з ними може бути складно боротися, а якщо вони трапляються часто, то можуть виснажувати і заважати вести нормальне життя. Часті напади паніки зазвичай трапляються з людьми, що мають панічний розлад. Цей стан потребує втручання психіатра.
Симптоми панічної атаки з’являються раптово і досягають піку протягом кількох хвилин. Ось деякі симптоми, що можуть з’явитись при панічній атаці:
- Прискорений пульс
- Інтенсивне потовиділення
- Тремтіння рук
- Озноб чи приливи жару
- Задуха
- Біль у грудях
- Головний біль
- Страх, відчуття втрати контролю та приреченості
- Запаморочення, слабкість
- Відчуття нереальності того, що відбувається довкола
Причиною панічних атак може генетика, сильний стрес, особливості темпераменту, або неврологічні зміни у роботі мозку після травми або нещасного випадку. Якщо будь-яка з цих проблем є хронічною у вашому випадку, ви також можете страждати на панічний розлад.
Якщо у вас часто бувають напади паніки і ви не звертаєтесь по медичну допомогу, це може стати причиною появи фобій, пов’язаних з певними місцями чи ситуаціями, уникання людей, зниження працездатності, депресії, тривожних розладів або інших психічних розладів, підвищеного ризику самогубства, зловживання алкоголем чи наркотиками.
Для зниження ризику повторення панічних атак потрібно проконсультуватись з лікарем та зробити все для того, щоб уникати тригерів, які можуть її спричинити. Варто також знизити рівень стресу, правильно харчуватись і гарно спати.
Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!