В окупованому Криму майже вичерпались запаси питної води – еколог
Дефіцит питної води в окупованого Криму виник через водні потреби російських військових баз та промислових об’єктів.
Про це інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на DW.
Окупанти днями повідомили, що через падіння притоку води в Щасливенське і Загірське водосховища, зокрема жителям Ялти, подаватимуть воду по шість годин на добу.
Люди скаржаться, що навіть після включення за графіком, вода має жовтуватий відтінок і тече зі слабким напором.
Заступник директора з наукової роботи Інституту водних проблем і меліорації НААН Михайло Яцюк розповів, що наразі у Криму ситуація стабілізувалася, бо йшли дощі, але опадів випало недостатньо, щоб наповнити джерела.
За його словами, самопроголошена “влада” Криму практично вичерпала запаси питної води, сформовані природними стоками.
“Північно-Кримський канал не працює, водосховища не наповнюються та вже перетворилися на деградаційні екологічні об’єкти. Через глобальне потепління не наповнюються місцеві річки та озера, які формуються стоками” – каже Яцюк.
Яцюк вважає, що сподіватися на рясні опади, сніг та талу воду з гір, які б могли наповнити водойми на півострові, кримчанам не варто, оскільки метеорологи прогнозують цього року таку ж теплу і безсніжну зиму.
За словами заступниці постпреда президента в АР Крим Таміли Ташевої, для потреб цивільного населення питної води у Криму цілком достатньо, але дефіцит виникає через водні потреби російських військових баз та промислових об’єктів.
Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!