На Франківщині розпочали 3D сканування 50 об’єктів культурної та історичної спадщини (фото)
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу за сприяння відділу туризму ОДА у рамках реалізації ґрантового проєкту «Розвиток транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії і України» розпочав 3D сканування 50 об’єктів спадщини області, які мають культурно-мистецьку, історичну цінність і є туристично привабливими.
Про це повідомив начальник відділу туризму Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко, пише щоденна онлайн-газета Голос ІФ.
Віртуалізовані об’єкти будуть розміщені на спеціалізованому сайті проєкту і на головному туристичному порталі області www.iftourism.com.
Як зазначається, днями фахівці за сприяння відділу туризму Івано-Франківського МВК працювали у Церкві Царя Христа (м. Івано-Франківськ) – пам’ятці архітектури місцевого значення.
Зведення церкви і монастиря Отців Василіян має свою давню історію. Ще за австрійських часів громадська рада Княгинина-Колонії (Майзлів) подарувала площу під будівництво читальні товариства «Просвіта».
Саме ця площа послужила згодом для спорудження осідку Церкви і монастиря Отців Василіян. Храм зводився у візантійському стилі із п’ятьма куполами (на зразок Софійського собору) за планами львівського архітектора О.Пежанського. Загальне керівництво усіма роботами здійснював відомий український будівельник Т.Грицак.
З 1924 по 1928 рік ведуться підготовчі роботи по заготівлі будівельних матеріалів, а саме будівництво церкви починається з 1928 р., яке було завершено у 1935 р.
З 1957 року церква була закрита і передана заготівельній конторі. Згодом тут розташувався склад меблів, а пізніше – державний архів.
Після виходу УГКЦ з підпілля монастирську церкву було повернено отцям Чину Святого Василія Великого. 24 червня 1989 року храм освятили, а потім відремонтували.