Думки грибників: чому на Прикарпатті мало грибів і коли чекати сезону тихого полювання (фото)
Збирати гриби краще подалі від доріг, бо вони, мов губка, вбирають шкідливі речовини.
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на ПІК.
На Прикарпатті ще не видно людей з повними відрами грибів. Але той, хто марить тихим полюванням, так і тягнеться до лісу. Де і як збирають грибочки та на коли прогнозують “врожаї”, дізнавалася журналістка.
«Я така щаслива, що разом з батьком знайшла перші білі гриби. Їздили у Яремче, ходили на полонину Чорногориця, і дорогою – така удача! Раділа, як дитина», — розповідає Ольга Баранецька з Коломиї.
Любителька тихого полювання додає, що минулого, 2020 року, в цей час було більше грибів, але цьогоріч спекотна погода, тому гриби «щось припізнилися».
Шукати їх пані Ольга радить у карпатських гірських лісах, бо там більше вологи, і гриби краще ростуть. Зараз гриби можна знайти навіть за кілька метрів від трас. Проте збирати гриби краще подалі від доріг, бо вони, мов губка, вбирають шкідливі речовини. Тому поживи в таких грибах мало.
“На Верховинщині та Косівщині, де чи не найбільше на Прикарпатті збирають білих грибів, зараз цих лісових дарів також небагато. Вправний грибник Федір Копчук, із села Віпче знайшов лише кілька білих і приніс мені в подарунок. Пахло лісом і смакотою», — каже Галина Кутащук. етнографиня, наукова співробітниця історико-краєзнавчого музею «Гуцульщина» з Верховинщини.
Більше грибів назбирав вишивальник Микола Симчич з Нижнього Березова на Косівщині, який щодня мандрує лісами. Майстер зізнається, що як лише опублікував світлини зібраного «лісового урожаю», то наступного дня біля підніжжя гори Клифа, у селі Пістинь, вже приїхали більше десятка легковиків з охочими назбирати грибів. Чи назбирали і скільки, наразі невідомо.
Та, за словами пана Миколи, масово грибів ще зараз немає.
«Вони від сонця гинуть, тому треба чекати дощу», — пояснює пан Симчич. А на запитання, як йому вдалося назбирати таки багато, вишивальник у соцмережах відповів, що просто добре знає «грибні місця».
Небагато зараз грибів і в рівнинних лісах та понад береги Дністра. Гід і краєзнавець Тарас Нагірний з Івано-Франківська за дві години знайшов лише 12 грибів. Ходив чоловік за лісовими дарами в околицях села Хмелева на Городенківщині. Наразі усі грибники чекають нових дощів, і тоді вирушать за урожаєм.
Злата Леміш
Фото: Галини Кутащук, Миколи Симчича, Ольги Баранецької, Тараса Нагірного.
Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими!
Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.