Анатолій Чумичкін: Статуетка з Євробачення має зберігатися у Калуші і ми зробимо все, щоб її повернути громаді
У неділю, 29 травня, відбувся онлайн-аукціон з продажу статуетки переможця цьогорічного Євробачення Kalush Orchestra. За кришталевий мікрофон змагалися діаспоряни зі США, калуський підприємець, засновник групи компаній «Ч.А.С.» Анатолій Чумичкін та криптоком’юніті WhiteBIT.
Про це інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на “Вікна”.
Торги проходили у криптовалюті: найперша максимальна ставка за мікрофон склала майже 20 тис. доларів США. Найвища ставка діаспорян склала 275 тис. доларів, а Анатолій Чумичкін і криптоспільнота торгувалися до останнього: пропозицію калуського підприємця 858 тис. доларів США перебила WhiteBIT, виклавши 900 тис. доларів США. Це була остаточна пропозиція — саме така сума поповнить благодійний фонд Сергія Притули. Кошти спрямують на закупівлю комплексу БПЛА PD-2 з трьох бортів та наземної станції й іншого обладнання. За словами Сергія Притули, грошей, зібраних на аукціоні, для цього цілком достатньо.
Цього тижня Анатолій Чумичкін розповів про участь в аукціоні:
“Напередодні, у суботу, випадково почув по радіо, що продають статуетку Kalush Orchestra і відразу вирішив взяти участь, розуміючи, що кошти спрямують на допомогу ЗСУ. Це виявилося непростим завданням, адже торги проходили у криптовалюті і знадобився практично увесь день і допомога друзів, щоб завести гроші на крипторахунок. Стартував з 28 тисяч доларів”.
За словами підприємця, приз переможця Євробачення є символом єдності всього цивілізованого світу, боротьби, підтримки України і віри в Україну. Символом став і гурт Kalush Orchestra, фронтмен якого народився і виріс саме у Калуші. Тому правильно було б, щоб приз переможця Євробачення зберігався у Калуші, — це був основний мотив для участі в аукціоні.
Хоча Анатолій Чумичкін не став переможцем торгів, проте радий, що його участь забезпечила підняття ціни для закупівлі саме того комплексу БПЛА для українського війська, на який сподівалися організатори.
“Я не є прихильником шоу-благодійності і раніше не брав участі у подібних проєктах. Вважаю, що участь у соціальних проєктах, допомога армії — це не те, що потребує публічності і не те, на чому заробляють популярність, — пояснює Анатолій Чумичкін. — Тобто маєш можливість — допоможи, а пожертва невеликої суми від людини з малим доходом може важити навіть більше, ніж мільйони від бізнесменів і політиків, які ще й обернуть допомогу на самопіар”.
За словами калуського підприємця, він готовий був заплатити оголошену на аукціоні суму.
Оскільки Анатолій Чумичкін фактично зберіг заявлені на допомогу Збройним Силам України 858 тис. доларів, то зараз працює над тим, як їх найбільш ефективно використати у соціальних проєктах. Розглядають різні варіанти, але, у першу чергу, такі, які будуть корисними для підтримки Калуської громади. Це може бути благодійний фонд чи соціальні заходи, які, наприклад, дозволять популяризувати Калуш, його інвестиційні можливості й одночасно — організувати збір пожертв для допомоги Україні, армії, постраждалим від війни. У розробці — кілька цікавих проєктів, які за деякий час будуть презентовані громаді.
Для Калуша, вважає підприємець, історія з перемогою Kalush Orchestra на Євробаченні є величезним шансом остаточно нейтралізувати попередній негативний репутаційний імідж міста (наприклад, як зони екологічного лиха) і поступово виводити його в плюс та робити інвестиційно привабливим. Один із варіантів, який опрацьовує команда, — організувати восени великий музичний фестиваль у Калуші за підтримки військової адміністрації.
Анатолій Чумичкін переконаний, що Калуш спокійно міг би прийняти і “Євробачення”: для цього готується локація, а туристичний потенціал нашої області достатній, щоб розмістити гостей пісенного конкурсу. Для Калуша це була б надзвичайно позитивна історія та величезний поштовх для розвитку.
Хоча нагорода з «Євробачення» зараз не у Калуші, підприємець переконаний, що це — тимчасово. Якщо для інших учасників аукціону мікрофон — це один із варіантів підтримки Збройних Сил України, то для Калуша і калушан — він сам по собі має велику цінність. Тож запевнив: зробить усе можливе для того, щоб трофей Kalush Orchestra повернувся на постійне місце зберігання туди, де йому і належить бути, — у місті Калуші. Анатолій Чумичкін очікує, що це відбудеться не пізніше осені. Кришталевий мікрофон хочуть розмістити у доступному для мешканців і гостей Калуша місці.
До речі, локацією для зйомок одного з перших кліпів гурту Kalush «Не маринуй» був виробничий корпус, який належить групі компаній «Ч.А.С.» (зараз тут розташований індустріальний парк “Kalush industrial HUB”). І у цьому тут теж бачать певний символізм.
Нагадаємо, 15 травня в італійському Турині відбувся фінал “Євробачення-2022”: переможницею конкурсу стала Україна. Гурт Kalush Orchestra у фіналі конкурсу виступав із піснею Stefania. Друге місце посіла Велика Британія, третє — здобула Іспанія.
Богдана ТИМЧИШИН, журналістка
Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор