Вступ до ЄС підтримують 94% мешканців західних регіонів, до НАТО — 82% (карта)
94% українців відповіли, що їм важливо, щоб Україна стала повноцінною демократією.
Про це інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на Київський міжнародний інститут соціології.
В ній українці цінують: свободу слова — 64%, справедливе правосуддя для всіх — 60%, чесні вибори — 47%. Таким чином, українці сприймають цю війну як світоглядну, де боротьба йде за принципи організації життя для майбутніх поколінь.
Варіант миру, коли Україна повертає собі лише територію, яку контролювала до початку повномасштабного нападу 24 лютого вважають неприйнятним 66% українців, тоді як для 26% — цей варіант підходить.
Зупинка війни на територіях, які Україна контролює зараз є неприйнятним для 80%, прийнятною для 13%. Отже, українці схиляються до того, що майже нереально помиритися з росією без звільнення територій. 59% же вважає, що з росією треба вести перемовини, а 37% — ні.
Найбільше оптимістично налаштовані щодо поточного процесу перемовин на півдні — 44%, тоді як на сході — 38%, а в цілому в Україні — 34%. До 2030 року членом ЄС Україну хотіли б бачити — 90% українців, а НАТО — 73%, тоді як перед війною, в грудні 2021, ці цифри були 58% та 48% відповідно.
Щодо підтримки вступу в НАТО відповіді по регіонах зараз виглядають так: схід — 59%, південь — 65%, центр — 79%, захід — 82%.
«Отже, путінський напад призвів до протилежних цілей, які декларувалися. Як вже було сказано, українці єднаються навколо національної культури — 90% частіше використовують чи готові використовувати українську мову.
А підтримка вступу в НАТО збільшилася з двох четвертин населення — до трьох», — наголошують у Центрі.
Як додали, роль США оцінюють позитивно 69% українців, Великої Британії — 79%, ЄС — 71%, росії — 2%.
Нагадаємо, українці назвали найбільш вразливі сфери життя під час війни.
Опитування провели з 2 по 11 травня.
Соціологи провели телефонні опитування 2 500 українців, які проживали на підконтрольних територіях на момент 24 лютого. Ті українці, які проживають на новоокупованих територіях брали участь в опитуванні якщо вони відчували себе в достатній безпеці, щоб відповідати на запитання.
21 лютого російський президент володимир путін заявив про визнання незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п’ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об’єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими!
Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.