Фрагмент “Граду” та речі воїнів. Івано-Франківський краєзнавчий музей отримав нові експонати російсько-української війни (фото)
Фрагмент реактивного снаряда від “Граду”, газети із-за кордону та особисті речі воїнів — Івано-Франківський краєзнавчий музей отримав експонати, які поповнять експозицію про російсько-українську війну.
Про це повідомляє щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Суспільне Карпати.
До установи їх передають знайомі працівників, воїни, волонтери та українські біженці з-за кордону. Про це Суспільному розповіла старша наукова робітниця відділу історії Мирослава Захарова.
З її слів, поповнити колекцію музею можуть всі охочі.
“Нам бажано, щоб були речі українських воїнів і військових РФ. Але, крім цього, ми хочемо і показати життя людей, які виїхали за кордон”, — каже Мирослава Захарова.
З інших країн до музею передають газети, які писали про вторгнення російських окупантів. Також в експозиції є “сухпайок” із Великої Британії для українських воїнів, на ньому напис — “Паляниця”. З фронту до музею передали зброю та уламки ракет.
До прикладу, фрагмент реактивного снаряда від “Граду”, яким окупанти обстріляли місто Часів Яр на Донеччині. Уламок дістали волонтери за кілька годин до удару загарбників по п’ятиповерхівці. Внаслідок нього загинули 48 людей.
Мирослава Захарова каже, що збирають у музеї й малюнки та листи, які військовим пишуть діти, одяг українських воїнів та аптечки.
“Також ми хочемо показати, як змінювалося комплектування української армії. Те, що ми наразі бачимо, з кожним разом солдатів забезпечують все краще і краще”, — розповідає Мирослава Захарова.
Зі слів директорки музею Галини Беднарчик, усі зібрані речі доповнять експозицію російсько-української війни. У музеї її ведуть від подій 2014 року.
Галина Беднарчик розповідає, що із початком повномасштабного вторгнення російських військ в музеї виникла потреба поповнювати експонати.
“Чому ми оголосили про це так широко і попросили допомогу? Тому, що побачили, що так буде швидше і легше зібрати колекцію. Адже багато людей зараз активно працює для перемоги”, — розповідає Галина Беднарчик.
Директорка музею каже, що наочними зразками речей із фронту людям легше доносити хроніку війни й демонструвати наслідки дій російських окупантів.
“На майбутні покоління потрібно показувати й жорстокість, і подвиги наших героїв, і уроки війни. Дуже важко це пояснювати на словах, а коли є експонати, коли є великі фрагменти озброєння, то краще розумієш руйнівну силу війни”, — каже жінка.
За словами Галини Беднарчик, зібрані речі працівники музею використають не тільки для показу, але і для наукових досліджень у майбутньому. Після української перемоги краєзнавчий музей планує зробити велику виставку.
Якщо ви вперше зайшли на YouTube канал Голос ІФ не забудьте підписатися щоб знати першими найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які вам не розповідають інші ЗМІ!
Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.