росія тримає за ґратами 14 журналістів з окупованого Криму (фото)
Про це під час пресконференції у Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик, пише щоденна онлайн-газета Голос ІФ.
«Раніше були ув’язнені, у тому числі, Ірина Данілович, громадянська журналістка, а також громадянський журналіст, представник ініціативи «Кримська солідарність» Вілен Тємєрьянов. Таким чином, ми уже маємо 14 журналістів, зокрема, громадянських журналістів, які перебувають за гратами у рф і на території окупованого нею Криму», – наголосила Печончик.
Правозахисниця, серед іншого, нагадала, що наразі зафіксовано, що 140 осіб зазнавали політично умотивованих кримінальних переслідувань на Кримському півострові.
Водночас вона висловила думку, що після вторгнення рф ситуація у захопленому росією Криму була трохи затінена тим безпрецедентним масштабом звірств, воєнних злочинів, злочинів проти людяності, які чинить рф наразі уже на територіях Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей.
«Наразі дуже драматично зросла кількість цивільних заручників військовополонених, які перебувають у рф і на окупованих нею територіях», – зазначила Печончик.
Але, за її словами, у Криму наразі безпрецедентно посилилися репресії, і список політв’язнів тільки зростає, у тому числі це стосується і тих людей, які виконували журналістську роботу, були громадянськими журналістами.
При цьому голова Центру прав людини ZMINA уточнила, що наразі зберігається тенденція, що у Криму кожен 10-й політв’язень є журналістом, зокрема, громадянським журналістом.
Печончик заявила, що наразі важливо також не забувати про тих політв’язнів, які знаходилися за ґратами до повномасштабного вторгнення рф.
У контексті цього вона нагадала і про справу одного з кримських політв’язнів, журналіста Радіо Свобода Владислава Єсипенка. За її словами, що він у березні 2021 року був заарештований за сфабрикованою рф справою.
Як повідомлялося, російські силовики затримали Єсипенка 10 березня 2021 року, заявивши, що знайшли у його машині ручну гранату та запал до неї. За версією слідства, він зібрав вибухівку з елементів, знайдених у схроні, який нібито організувала біля адмінкордону українська розвідка.
Єсипенко заперечує провину та стверджує, що після затримання його катували електрикою співробітники фсб рф, а справу проти нього сфальсифіковано. За словами адвоката Олексія Ладіна, його підзахисному чіпляли дроти на мочки вух та пускали електричний струм, постійно збільшуючи напругу.
Так званий військово-слідчий комітет з чорноморського флоту рф відмовив у порушенні кримінальної справи у зв’язку з тортурами щодо журналіста.
16 лютого так званий Сімферопольський районний «суд» у тимчасово захопленому Криму незаконно засудив Владислава Єсипенка до шести років позбавлення волі у колонії загального режиму і штрафу у 110 тис. російських рублів.
Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку із цим рішенням і наголосило, що воно має бути скасоване, і Єсипенко, а також усі незаконно утримувані рф громадяни України – негайно звільнені.
Якщо ви вперше зайшли на YouTube канал Голос ІФ не забудьте підписатися щоб знати першими найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які вам не розповідають інші ЗМІ!
Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.