Від мобілізації пропонують звільнити ще три категорії українців: кого саме
У парламенті зареєстрували проєкт змін до закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», яким пропонують звільнити від призову певні категорії педагогічних працівників.
Відповідний законопроєкт №7226 зареєстрували у Верховій Раді 2 вересня, передає щоденна онлайн-газета Голос ІФ.
Відповідно до тексту документа, призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають педагогічні працівники дошкільних навчальних закладів, тренери (тренери-викладачі) закладів фізичної культури та спорту державної або комунальної форми власності.
Звільнення від призову надаватиметься за умови роботи в вищезазначених закладах не менш ніж на 0,75 ставки та це місце роботи має бути для них основним.
Крім цього, автори законопроєкту пропонують, щоб вже мобілізовані військовослужбовці мали можливість за власним бажанням звільнитися з військової служби. Зокрема і для того, щоб повернутися до своєї колишньої роботи.
Законопроєкт пропонує доповнити підпункт Г пункту 4 статті 26 (Звільнення з військової служби) ЗУ Про військовий обов’язок та військову службу абзацом: «наявність у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років».
Тобто це може стати підставою для звільнення чоловіків, які несуть службу на фронті або у складі чинних військових угрупувань під час воєнного стану.
Нагадаємо, в Україні військовозобов’язаними є усі громадяни віком від 18 до 60 років, за винятком певних категорій осіб, визначених законом.
Однак, є категорії українців, які не підлягають мобілізації. Також не підлягають мобілізації заброньовані на період мобілізації органами державної влади, державними чи приватними установами, підприємствами тощо.
У Міністерстві оборони України заявили, що ЗСУ наразі не потребують збільшення загальної кількості особового складу, а мобілізації підлягають конкретні фахівці.
Відтак, сьогодні ряди військових поповнюються через пошук конкретних фахівців, а не через призов всіх підряд.
Кого на фронті потрібно найбільше та хто зголошується воювати, розповіла начальниця пресслужби Івано-Франківського центру комплектування та соціальної підтримки Юлія Гамма.
Зазначимо, у ЗСУ пояснили, чому масово роздають повістки у громадських місцях. Так, за словами начальника управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Романа Горбача, вручати повістки за домашніми адресами військовозобов’язаних не ефективно просто через те, що люди можуть не відчиняти двері.
До слова, в Україні винесли 85 вироків за самовільне залишення служби під час війни. Вироки по областях суттєво відрізняються по «стандартних» вироках. Наприклад, нижче позиції судів при призначенні покарання по областях.
Якщо ви вперше зайшли на YouTube канал Голос ІФ не забудьте підписатися щоб знати першими найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які вам не розповідають інші ЗМІ!
Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.