На Франківщину з Харкова частково релокували підприємство з виготовлення гідравлічних систем (відео+фото)
З Харкова у Калуш, що на Івано-Франківщині, релокувалося підприємство з виготовлення гідравлічних систем. На Прикарпаття переїхали 19 працівників, також сюди перевезли частину обладнання.
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Суспільне Карпати.
Про облаштування підприємства у новому місті й те, як воно працює зараз, читайте у матеріалі Суспільного.
Підприємство з проєктування та виробництва гідравлічних, змащувальних та пневматичних систем розпочало роботу в Калуші на початку травня 2022 року.
Заступник директора компанії Віктор Скрипніков розповідає, що на початку повномасштабної війни виробництво зупинили приблизно на тиждень через загрозу обстрілів.
“Потім ми зрозуміли, що серед наших клієнтів є і великі сільгосппідприємства, і комунальні, і дорожньо-будівельні. Вони почали звертатися за запчастинами, які були тільки на нашому складі в Україні. Тому ми знову відновили роботу. Зрозуміло, що треба було шукати якесь підприємство, виробничі потужності, де ми могли б розміститися”, — говорить Віктор Скрипніков.
До Калуша перевозити підприємство почали в кінці березня 2022 року. Приміщення знайшли через сайт оголошень. Зараз повний цикл виробництва компанії працює у Харкові, адже для того, щоб запустити його на Прикарпатті, потрібно добудувати камеру фарбування та лінію оксидації, чим зараз і займаються.
У Калуші зараз розташована основна частина складу, сюди також перевезли обладнання для механічної обробки.
“Це було порожнє приміщення. Його повністю відновлювали, робили ремонт. Тут ми зустрічали фури з Харкова. Загалом було більш як 40 фур, які приїжджали зі стелажами, іншою продукцією. Зараз ми зосередилися на гідравлічних блоках, токарних виробах, вузловій збірці мініагрегатів, насосно-моторних групах”, — розповідає керівник відділу продажів гідравлічних систем Сергій Голованов.
Перевезти склад і обладнання на Франківщину компанії коштувало приблизно 1 млн грн. Частину грошей компенсувала держава. Переїхали на Прикарпаття разом з підприємством і працівники. Також взяли на роботу шість місцевих жителів. Після перемоги перевозити виробництво з Калуша в Харків власники не планують, натомість говорять про перспективи розширення компанії.