В Івано-Франківську 500 медпрацівників навчалися тактичної медицини (відео+фото)
500 медичних працівників з усієї України відвідали курси з тактичної медицини в Івано-Франківську.
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Суспільне Карпати.
Заняття проводили 15 польських інструкторів, які працюють у Службі медичної авіації Польщі та у Варшавському медичному університеті. Допомагали їм івано-франківські інструктори, зокрема медик Олег Водославський.
“Військовим медиком бути надзвичайно важко. Інколи треба приймати рішення, від яких залежить не лише життя пораненого, але й ваше та ваших колег. Це — надзвичайно важка психологічна робота”, — пояснює Олег Водославський.
Ольга Чернюк працює лікаркою екстреної медичної допомоги. Вона спеціально приїхала із Сум в Івано-Франківськ на курси тактичної медицини.
“Медичний координатор — це лікарська бригада, яка першою з’являється на місці катастрофи чи іншого лиха. Це — медики, які вирішують, безпечно тут працювати чи ні, а також розповідають про приблизну кількість постраждалих”, — каже учасниця навчань з тактичної медицини Ольга Чернюк.
Курс тривав впродовж десятьох тижнів. Щотижня навчали окремі групи з 50 медиків.
“Перший і другий день був присвячений нагадуванню основ надання медичної допомоги дорослим та дітям. Ще три дні тривали практичні заняття з тактичної медицини”, — розповідає директор польської авіаційної екстреної медичної допомоги Роберт Ґалонзковскі.
Про навчання публічно не оголошували. Тому люди, які перебували поблизу, по-різному реагували. Якось викликали поліцію та рятувальників, розповідає директор Івано-Франківського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Мирон Матейко.
За його словами, в Івано-Франківську планують розгорнути повноцінний осередок, де медиків зі всієї України навчали б тактичної медицини.
“Ми хочемо створити центр підготовки й поставити в нас майданчик для аеромобільної та вертолітно-санітарної авіації. А також — осередок для навчання порятунку людей у гірській місцевості”, — каже Матейко.
Завдяки цій міжнародній співпраці навички з тактичної медицини здобули 500 українських медичних працівників.
Ще один курс занять планують провести у листопаді 2022 року.